Zarabianie w Krakowie

Najważniejszym z największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest transport. Nasze województwa są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian jak również usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Na tle innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba włożyć sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków wybory 2014
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.