włoska restauracja w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują mniej znane potrawy – canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też nie tak znane włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz jedzenie z wielu części kraju. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Aromatyczne wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja bez wyjątku musi obejmować również wino. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. nasze menu Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta oraz cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, musi mieć nie mały wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film