terapia alkoholizm Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur leczenia, które pomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

alkoholizm leczenie

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być kontrolowane przez skład fachowców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez fachowców, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga też zapoczątkować debatę na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma właściwego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.