Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dzisiaj kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/szkola-rodzenia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wobec tego również kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, ale w głównej mierze także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, jednak także o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, lecz także o ich komfort oraz porządne samopoczucie, które ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.